FLAMENKO FESTİVALİ

10. Pera

Flamenko Festİvalİ

10. Pera Flamenko Festivali:PERA GÜZEL SANATLAR kültürel ve sanatsal etkinliklerin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak ve geleneksel değerlere sahip çıkmak amacıyla çeşitli festivaller düzenleyerek güzel sanatlar eğitimi ve bilincinin yaygınlaştırılmasına önemli katkıda bulunmuştur. İstanbul'un kapılarını kültürel ve sanatsal değerleriyle dünyaya açarak bu alandaki ilklerine devam ederek 2008 yılında Flamenko Dans Festivali'ni gerçekleştirmiştir.

Uluslararası boyuttaki festivalin bu yıl 10.sunu gerçekleştirecektir. Pera Flamenko Festivali, sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı, sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini, gençlerin Flamenko müziğine ve dansına ilgi ve sevgilerini arttırabilmeyi, çok uluslu bir müzik olan flamenko ile kendilerini ifade edebilme becerilerini pekiştirmeyi, gençlere farklı "Flamenko Dans ve Gitar" tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı, gençlere bu festival ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslararası benzer "Flamenko Dans ve Gitar" platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktadır.

İstanbul'un kültür ve sanat hayatına canlılık katan Uluslararası 10. Flamenko Festivali'ne tüm dans, flamenko ve sanat severleri davet ediyoruz.

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi olarak ilkini 2008 Haziran ayında ve ülkemizin farklı şehirlerinden flamenko ile ilgilenen pek çok sanatsever genci bir araya getirdik. Gelenekselleştirdiğimiz Pera Flamenco Festivali'ni, workshoplarla, seminerlerle bu yıl 25 Mayıs 2017 tarihinde 10.sunu gerçekleştirmek istemekteyiz.

Bu doğrultuda “10. Pera Flamenko Festivali” ile gençleri dans platformunda buluşturarak:

• Gençlerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmelerini,
• Sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı,
• Sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini,
• Gençlerin flamenko müziğine ve dansına ilgi ve sevgilerini arttırabilmeyi,
• Çok uluslu bir müzik olan flamenko ile kendilerini ifade edebilme becerilerini pekiştirmeyi,
• Gençlere farklı "Flamenko Dans ve Gitar" tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı,
• Gençlere bu festival ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslar arası benzer "Flamenko Dans ve Gitar" platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktayız.Başvurular

10. Pera

Flamenko Festİvalİ
Festivale katılmak isteyenlerin aşağıdaki belgeleri ve başvuru formunu (en alttaki linkten indirip) gerekli yerleri doldurarak festival komitesine elden veya posta aracılığı ile ulaştırmaları gerekmektedir.


Festival Şartnamesi:


1. Festival 25 Mayıs 2017 tarihinde yapılacaktır.
2. Başvurular 30 Nisan 2017 tarihine kadar yapılabilir.
3. Festivale kişi veya grup şeklinde katılım olabilir.
4. Şehir dışından gelecek katılımcıların ulaşım ve konaklama ücretleri kendilerine aittir.
5. Gerekli evrak başvuru formunda belirtilmiştir. Forma başvuru bölümünden ulaşabilirsiniz.


Başvuru Formu: PDF WORD
Flamenko Festivali Başvuru Formu
     
Multİmedya

10. Pera

Flamenko Festİvalİ

8.Pera Flamenco Festivali dün akşam Şişli Kent Kültür Merkezi Sahnesinde gerçekleşti !

Posted by Pera Festival on 13 Haziran 2015 Cumartesi

Festİval Takvİmİ

DETAYLI FESTİVAL PROGRAMLARINI ÖĞRENMEK İÇİN İLGİLİ FESTİVAL LOGOSUNA TIKLAYINIZ.