Sayın Veliler ve Öğretmenler;

Öncelikle Pera Masal Festivali’ne katılımınızın bizleri mutlu ettiğini söylemek isterim. Sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Bazı konuları netleştirmek isterim. Festivalde sizlerin katılımı yanında yazar ve çizerlerin de atölyeleri ve sunumları olacak. Sıralama yaparken kullanılacak ekipmana göre bu programları düzenliyoruz. Festival günleri program 9.00 itibariyle başlayıp gün boyu sürecektir. İstanbul katılımları haftaiçi, sehir dışı katılımlar haftasonuna yerleştirilecektir.

  • Haftaiçi katılacak olan İstanbul dışı katılımları 5 Mayıs’a kadar bildirmenizi rica ederim. Formlara teknik ekipman ihtiyacınızı yazmıştınız. Ancak değişiklikler olabilir. Kullanacağınız dekor kostüm toplam sürenizi etkiler. Bu da program için çok önemli. Toplam sunum süreniz programın düzenli olmasında büyük değer taşıyor.
  • 1 öğrencinin anlatma, dekor yerleştirme süresi toplam kaç dakika olduğunu 5 Mayıs’a kadar bildirmenizi rica ederim.
  • Dekor ve aksesuarlar sizin tarafınızdan getirilecektir. Ne kullanacağınızı eğer değişiklik olduysa 5 Mayıs’a kadar bildirmenizi rica ederim. Formda yer verme sebebimiz bütünü görmek çıkacak sunumu anlamak içindir.
  • Anlatım sırasında eğer müzik ve projeksiyon gerektiren görsel kullanacaksanız link olarak/ek olarak 5 Mayıs’a kadar mail yoluyla göndermenizi rica ederim. aysim@perasanat.com.tr Ayrıca sunumun yapılacağı gün yanınızda getirmenizi rica ederim.
  • Festival 23-26 mayıs arasında yapılacaktır. Programınızı bu tarihlere göre yapınız. Net gün ve saati gösteren sıralama listesi en yakın zamanda www. perafestival.org da yayınlanacaktır.
  • Yüksek çözünürlüklü öğrenci fotoğrafını öğrenci adını yazarak aysim@perasanat.com.tr gönderiniz.

 

 

1. Pera Masal Festivali:


Pera Eğitim Kurumları olarak ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere “Kendi Masalını Kendin Anlat” diyerek onların hayal kurma, kurgulama, yazıya dökme ve ifade etme becerilerini geliştirmek ve desteklemek amacıyla 23-26 Mayıs 2018’de “1. Pera Masal Festivali” düzenlemeyi planlamaktayız.

Gençlerimizin hayal gücü gerçek bir hazinedir. İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknolojinin yanlış ve gereksiz kullanılması bu hazineye zarar vermektedir. Bu nedenle masallar ve masal anlatıcılığı son derece önem kazanmaya başlamıştır. 28 senedir kültür ve sanat faaliyetlerine odaklanmış bir kurum olarak, yazılan çizilen ve kurgulanan tüm eserlerin ardında bulunan bu incelikli ve derin hayal gücünün öneminin altını çizmek; öğrencilerimizi yüreklendirmek ve onlara ilham vermeyi amaçlıyoruz. Bu Festivalle onların geleceklerine ışık tutacağımıza inanıyoruz.

Festivalde “Büyüklerden Masallar” konseptinde profesyonel masal anlatıcılarının performansları, sunumları, workshopları ve gösterileri olacaktır. “Küçüklerden Masallar” konseptinde ise masal festivaline katılan masal anlatmayı seven, herkese ve her yaşa açık Masal Günlerinde katılımcı olarak masallarını anlatacaklardır.