PİYANO FESTİVALİ

PROF. CEYHUN

ALLAHVERDİYEV

Prof. Ceyhun Allahverdiyev

Açılış Konserİ: 04 Mayıs 2015 Pazartesİ Saat: 20.00

Yer: ŞİŞLİ KENT KÜLTÜR MERKEZİ, Halaskargazi Caddesi No : 168 / ŞİŞLİ
KONSER PROGRAMI:1. Arif Melikov - Geçici Anlar 
2. A.Adnan Saygun - Anadolu Süiti'nden 
Meşeli / Zeybek / Halay  /
3. Vasıf Allahverdiyev - Gençlik Süiti 
4. Ulvi Cemal Erkin - Beş Damla №1 ‚’Oyun’ 
5. Ceyhun Allahverdiyev - Temas Fantezi’den 
Tezahür / Tefekkür / Tasavvur / Telaş / Tesir 
6. Ceyhun Allahverdiyev - Deniz və Sema 
7. Ceyhun Allahverdiyev - Seveceğim 
8. Ceyhun Allahverdiyev - Sonata 
 • Allegro moderato con espressione, Energico e passionne
 • Andante (rubato)
 • Attacca sub Allegro

  Not: Davetiyeler için aysim@perasanat.com.tr posta adresine başvuruda bulunabilirsiniz.

 • ETKİNLİKLER:  Uluslararası Pera Piyano Festivali’nin geniş programı dâhilinde müzikseverlerin ilgisini çeken birçok etkinlik düzenlenmektedir.

  Festival Katılımcı Konserleri

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının, piyanodaki hünerlerini göstermeleri, sahne tecrübesi kazanabilmeleri ve birbirleriyle etkileşimde bulunup, sanatsal tecrübelerini paylaşabilmeleri için festival katılımcı konserleri düzenlenmektedir. Festival katılımcı konserlerine başvuruda bulunabilmek için Başvuru sayfamızdaki Festival Başvurusu alt başlığındaki şartname ve formu bilgisayarınıza indirip, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Konserler

  Festival katılımcı konserleri haricinde festival süresince belirlenen gün ve saatlerde festivale katılan yerli ve yabancı piyanistler de konser vermektedirler. Bu konserler ücretsiz olup, bütün halkımız davetlidir. Konserler programımızı öğrenmek için Program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Masterclass

  Geniş bir programa sahip olan Uluslararası Pera Piyano Festivali, festival günleri boyunca tüm piyanistlere açık ustalık sınıfları (masterclass’lar) düzenlemektedir. Ustalık sınıflarına Türkiye’den ve dünyadan ünlü sanatçılar katılmaktadır. Ustalık sınıflarına katılan piyanist ve piyanist adayları, ünlü sanatçılarla tanışma, konuşma, fikirlerini paylaşma, tekniklerini öğrenme, eksiklerini tamamlama ve onlardan yardım alma şansına sahip olmaktadır. Ustalık sınıflarına katılabilmek için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Yarışmalar

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katıldığı, belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. Pera Piyano Yarışması’nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistlerden oluşmaktadır. Pera Piyano Yarışması, Solo kategorisinde 10 yaşa kadar, 11-14 yaş, 15-18 yaş, 19-24; Duo kategorisinde ise 12 yaşa kadar, 13-16 yaş, 17-25 yaş gruplarında düzenlenmektedir. Bu yıl yeni kategoriler eklendi. İlk kez MÜZİKAL AİLE ve ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ kategorileri yarışmacılarını bekliyor. Yarışmalara katılmak için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Seminerler

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde festivale katılan sanatçıların belirlenen konularda akademik çalışmalarının ve araştırmalarının sonuçlarını sunum halinde katılımcılara aktardıkları, katılımcılarla bu konularda konuştukları, tartıştıkları seminerler düzenlenmektedir. Bu seneki seminer programımızla ilgili bilgi almak için Program sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.  YARIŞMA

  Pera 10. Uluslararası

  Pİyano Festİvalİ

  Uluslararası Pera 10. Piyano Yarışması:


  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması, çeşitli yaş gruplarının, belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. Pera Piyano Yarışması'nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistlerden oluşmaktadır. Pera Piyano Yarışması, Solo kategorisinde 10 yaşa kadar, 11-14 yaş, 15-18 yaş, 19-25 yaş; Duo kategorisinde ise 12 yaşa kadar, 13-16 yaş, 17-25 yaş gruplarında düzenlenmektedir. Yarışmalara katılmak için başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Piyano Yarışmaları Tarihleri

  Uluslararası Pera 10. Piyano Yarışması PDF WORD
  Jüri Üyeleri Listesi
  Festival Komitesi Listesi  Başvurular

  Pera 10. Uluslararası

  Pİyano Festİvalİ

  Uluslararası Pera 10. Piyano Festival/Yarışma Başvuru Formları:


  10. Uluslar arası Pera Piyano Festivali’ne ve/veya Pera Piyano Yarışması’na başvuruda bulunmak için, ilgili etkinliklerle ilgili aşağıdaki şartname ve başvuru formlarını bilgisayarınıza indirmeniz, doğru bir şekilde okuyup, doldurup, şartnamelerde belirtilen diğer belgelerle birlikte Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ne elden veya posta aracılığıyla ulaştırmanız gerekmektedir.<

  Duyurular:


  1 - 10. Uluslararası Pera Piyano Festivali 4-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecektir. Festivalimizin programı yakında Program sayfamızdan yayınlanacaktır.
  2 - Festivale başvurular 1 Ocak – 10 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
  3 - Festivale başvuru yapmak için başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  4 - Festival katılımcılarının listesi 8 Nisan 2015 tarihinden itibaren web sitemizden yayınlanacaktır. 15 Nisan 2015 tarihinden itibaren değişiklik yapılmayacaktır.
  5 - Pera Piyano Yarışmaları için gereken Türk bestecilerine ait notalara aysim@perasanat.com.tr adresine başvurarak ulaşabilirsiniz.
  BAŞVURU FORMLARI PDF WORD
   
  10. Piyano Festivali Katılımcı
  Başvuru Formu
   
  Solo Piyano Yarışması
   
  10 yaşa kadar
  11 - 14 yaş arası
  15 - 18 yaş arası
  19 - 24 yaş arası
  25 yaş üstü
   
  Duo Piyano Yarışması
   
  12 yaşa kadar
  13 - 16 yaş arası
  17 - 25 yaş arası
   
  Yeni Kategoriler
  Müzikal Aile Yarışması
  Öğretmen Öğrenci Yarışması
   
  Masterclass
  Masterclass Başvurusu  PROGRAM

  Pera 10. Uluslararası

  Pİyano Festİvalİ

  Uluslararası Pera 10. Piyano Festivali Programı:


  Önemli Duyuru:

  10. Uluslara arası Pera Piyano Festivali programını ve katılımcı listelerini yakında bu sayfadan aşağıdaki butonlar yardımı ile indirebileceksiniz.
  Festival Programları PDF WORD
  Piyano Festivali Etkinlik Pogramı
  Masterclass
  Seminerler
  Konserler
   
  Katılımcı Sıralamaları
  Festival Katılımcı Sıralaması
  Yarışma Katılımcı Sıralaması
  SANATÇILAR

  Pera 10. Uluslararası

  Pİyano Festİvalİ

  10. Pera Piyano Festivali Sanatçı Listesi:  Pera 10. Piyano Festivali'ne katılan sanatçılar ilerleyen günler içinde belli olacaktır.

  MULTİMEDYA

  Pera 10. Uluslararası

  Pİyano Festİvalİ

  Pera 10. Piyano Festivali Multimedyaları  Festİval Takvİmİ

  29 Mayıs

  2015

  18 nİsan

  2015

  Festİvaller

  Sosyal Medya

  DETAYLI FESTİVAL PROGRAMLARINI ÖĞRENMEK İÇİN İLGİLİ FESTİVAL LOGOSUNA TIKLAYINIZ.