10. Uluslararası Pera Piyano Festivali Açılış Konseri


10. Pera Piyano Festivali Ceyhun Allahverdiyev Açılış Festivali

PROF. CEYHUN ALLAHVERDİYEV

Açılış Konseri :

04 Mayıs 2015 Pazartesi Saat: 20.00

Yer: İş Sanat Kültür Merkezi Konser Salonu / İş Kuleleri – Levent

KONSER PROGRAMI :

1. Arif Melikov - Geçici Anlar

2. A.Adnan Saygun - Anadolu Süiti'nden
 • Meşeli
 • Zeybek
 • Halay

  3. Vasıf Allahverdiyev - Gençlik Süiti

  4. Ulvi Cemal Erkin - Beş Damla №1 ‚’Oyun’

  5. Ceyhun Allahverdiyev - Temas Fantezi’den
 • Tezahür
 • Tefekkür
 • Tasavvur
 • Telaş
 • Tesir

  6. Ceyhun Allahverdiyev - Deniz və Sema

  7. Ceyhun Allahverdiyev - Seveceğim

  8. Ceyhun Allahverdiyev - Sonata
 • Allegro moderato con espressione, Energico e passionne
 • Andante (rubato)
 • Attacca sub Allegro


 • Not: Davetiyeler için aysim@perasanat.com.tr posta adresine başvuruda bulunabilirsiniz.


  Duyurular


  1 - 10. Uluslararası Pera Piyano Festivali 4-10 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenecektir. Festivalimizin programı yakında Program sayfamızdan yayınlanacaktır.
  2 - Festivale başvurular 01 Ocak – 10 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
  3 - Festivale başvuru yapmak için başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
  4 - Festival katılımcılarının listesi 8 Nisan 2015 tarihinden itibaren web sitemizden yayınlanacaktır. 15 Nisan 2015 tarihinden itibaren değişiklik yapılmayacaktır.
  5 - Pera Piyano Yarışmaları için gereken Türk bestecilerine ait notalara aysim@perasanat.com.tr adresine başvurarak ulaşabilirsiniz.


  ETKİNLİKLER

  Uluslararası Pera Piyano Festivali’nin geniş programı dâhilinde müzikseverlerin ilgisini çeken birçok etkinlik düzenlenmektedir.

  Festival katılımcı konserleri

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının, piyanodaki hünerlerini göstermeleri, sahne tecrübesi kazanabilmeleri ve birbirleriyle etkileşimde bulunup, sanatsal tecrübelerini paylaşabilmeleri için festival katılımcı konserleri düzenlenmektedir. Festival katılımcı konserlerine başvuruda bulunabilmek için Başvuru sayfamızdaki Festival Başvurusu alt başlığındaki şartname ve formu bilgisayarınıza indirip, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Konserler

  Festival katılımcı konserleri haricinde festival süresince belirlenen gün ve saatlerde festivale katılan yerli ve yabancı piyanistler de konser vermektedirler. Bu konserler ücretsiz olup, bütün halkımız davetlidir. Konserler programımızı öğrenmek için Program sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  Ustalık sınıfları

  Geniş bir programa sahip olan Uluslararası Pera Piyano Festivali, festival günleri boyunca tüm piyanistlere açık ustalık sınıfları (masterclass’lar) düzenlemektedir. Ustalık sınıflarına Türkiye’den ve dünyadan ünlü sanatçılar katılmaktadır. Ustalık sınıflarına katılan piyanist ve piyanist adayları, ünlü sanatçılarla tanışma, konuşma, fikirlerini paylaşma, tekniklerini öğrenme, eksiklerini tamamlama ve onlardan yardım alma şansına sahip olmaktadır. Ustalık sınıflarına katılabilmek için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Yarışmalar

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde düzenlenen Pera Piyano Yarışması çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katıldığı, belirli bir program dâhilinde çaldıkları eserlerinin değerlendirildiği bir etkinliktir. Pera Piyano Yarışması’nın jüri üyeleri alanlarında uzman piyanistlerden oluşmaktadır. Pera Piyano Yarışması, Solo kategorisinde 10 yaşa kadar, 11-14 yaş, 15-18 yaş, 19-24; Duo kategorisinde ise 12 yaşa kadar, 13-16 yaş, 17-25 yaş gruplarında düzenlenmektedir. Bu yıl yeni kategoriler eklendi. İlk kez MÜZİKAL AİLE ve ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ kategorileri yarışmacılarını bekliyor. Yarışmalara katılmak için Başvuru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Seminerler

  Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde festivale katılan sanatçıların belirlenen konularda akademik çalışmalarının ve araştırmalarının sonuçlarını sunum halinde katılımcılara aktardıkları, katılımcılarla bu konularda konuştukları, tartıştıkları seminerler düzenlenmektedir. Bu seneki seminer programımızla ilgili bilgi almak için Program sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  10.ULUSLARARASI PERA PİANO FESTİVAL KOMİTESİ  İltan UZUNER: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü
  Tüzel ERGÜN: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölüm Başkanı
  Prof. Müfit BAYRAŞA: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müdür Başdanışmanı
  Prof. Yeşim ALKAYA YENER: Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü Başkanı ve Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi
  Doç. Leyla Pınar TANSEVER: Klavsenist, Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Opera ve Sahne Şarkıcılığı Bölümü Öğretim Üyesi
  Özcan ÖZBEK: Marmara Universitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Akademisi Bölüm Başkanı
  Ahmet KARA: İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Üyesi
  Samir MİRZAYEV: Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi
  Rafael GASIMOV: Pera Güzel Sanatlar Lisei Piyano Bölüm Başkanı
  Dilara EZBER: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Piyano Öğretmeni
  Aybilge İNAL: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni
  Alsu GUIMADIEVA: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni
  Ofelya ALESKEROVA: Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni
  Mürüvvet ATİLA: Pera Güzel Sanatlar Piyano Öğretmeni
  Parvana VALİYEVA: Pera Güzel Sanatlar Piyano Öğretmeni