13. Pera Flamenko Festivali:


PERA GÜZEL SANATLAR kültürel ve sanatsal etkinliklerin ülkemizde yaygınlaşmasını sağlamak ve geleneksel değerlere sahip çıkmak amacıyla çeşitli festivaller düzenleyerek güzel sanatlar eğitimi ve bilincinin yaygınlaştırılmasına önemli katkıda bulunmuştur. İstanbul'un kapılarını kültürel ve sanatsal değerleriyle dünyaya açarak bu alandaki ilklerine devam ederek 2008 yılında Flamenko Dans Festivali'ni gerçekleştirmiştir.

Uluslararası boyuttaki festivalin bu yıl 13.sunu gerçekleştirecektir. Pera Flamenko Festivali, sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı, sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini, gençlerin Flamenko müziğine ve dansına ilgi ve sevgilerini arttırabilmeyi, çok uluslu bir müzik olan flamenko ile kendilerini ifade edebilme becerilerini pekiştirmeyi, gençlere farklı "Flamenko Dans ve Gitar" tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı, gençlere bu festival ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslararası benzer "Flamenko Dans ve Gitar" platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktadır.

İstanbul'un kültür ve sanat hayatına canlılık katan Uluslararası 13. Flamenko Festivali'ne tüm dans, flamenko ve sanat severleri davet ediyoruz.

Pera Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi olarak ilkini 2008 Haziran ayında ve ülkemizin farklı şehirlerinden flamenko ile ilgilenen pek çok sanatsever genci bir araya getirdik.

Bu doğrultuda “13. Pera Flamenko Festivali” ile gençleri dans platformunda buluşturarak:

  • Gençlerin birbirleri ile etkileşimde bulunabilmelerini,
  • Sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, sanat sevgisi ve benzeri olumlu duygu ve davranışlar kazanmalarını sağlamayı,
  • Sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini,
  • Gençlerin flamenko müziğine ve dansına ilgi ve sevgilerini arttırabilmeyi,
  • Çok uluslu bir müzik olan flamenko ile kendilerini ifade edebilme becerilerini pekiştirmeyi,
  • Gençlere farklı "Flamenko Dans ve Gitar" tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı,
  • Gençlere bu festival ile kendilerini ve gerektiğinde ülkemizi, ulusal ve uluslar arası benzer
    "Flamenko Dans ve Gitar" platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlamaktayız.